تبلیغات
بسیجی فدایی ولایت - ریشه مشكلات جامعه بشری، دوری از دو مسأله اساسی بعثت است


بسیجی فدایی ولایت
فدایی ام

بزرگ مردتاریخ

گردش
لوگو دوستان فدایی
جعبه حدیث

تماس با فدایی
IS


Powered by WebGozar

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(دوشنبه) در خجسته سالروز عید مبعث پیامبر عظیم الشأن اسلام، در دیدار مسئولان نظام، سفیران و نمایندگان كشورهای اسلامی و جمعی از خانواده های معظم شهدا تأكید كردند: از میان رشته های بیشمار نور بعثت، جامعه بشری امروز به دو مسأله نیاز مبرم دارد: یكی «برانگیخته شدن فكر و اندیشه» و دیگری «تهذیب اخلاق».
به گزارش «تابناک» رهبر انقلاب اسلامی با تبریک عید بزرگ مبعث به ملت عزیز ایران و امت اسلام فرمودند: رویکرد پرطراوت ملتهای مسلمان به دین محمدی (ص)، نشان می‌دهد ملت‌ها در سایه تجربه‌های پیاپی، دریافته‌اند که مکتب‌های مادی شرقی و غربی، در برآوردن نیازهای حقیقی بشر، ناتوان و عقیمند و تنها تعالیم بعثت می‌تواند بشر را به سعادت و پیشرفت واقعی برساند. 

حضرت آیت الله خامنه‌ای، ریشه مشکلات جامعه بشری را دوری از دو مسأله اساسی بعثت یعنی: «فکر و اندیشه» و «تزکیه نفس» دانستند و افزودند: نجات انسان از گرفتاری‌ها و ضعف‌های اخلاقی، هدف بزرگ بعثت است که تحقق آن، زمینه‌ساز حل مشکلات اساسی ملت‌هاست. 

بنا به گزارشی که پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری منتشر کرده است، رهبر انقلاب اسلامی احیای نیروی خرد و تفکر را از دیگر اهداف اساسی و مهم بعثت پیامبران برشمردند و افزودند: جامعه بشری، امروز به شدت نیازمند اندیشیدن، خردورزی، تفکر و ریشه یابی مشکلاتی است که از هر سو ملت‌ها را در بر گرفته است. 

ایشان با یادآوری مرگ آفرینی و ظلم آشکار قدرت‌های زورگو در برخی کشورهای منطقه، افزودند: در نگاه سیاه ستمگران جهانی، «بشر» اصولاً جایی و جایگاهی ندارد، همچنان که در قضیه مشکلات اقتصادی کشورهای غربی نیز دنیا شاهد است که قدرت‌های مسلط در پی حل مشکلات صاحبان بانک‌ها و کمپانی‌های سرمایه داری هستند، نه حل مشکلات مردم. 

حضرت آیت الله خامنه‌ای، با دعوت دوباره از ملت‌ها برای تفکر در این واقعیات آشکار، خاطرنشان کردند: منشأ همه این مشکلات، تسلط نظام سلطه بر جهان و وجود دو قطب سلطه‌گر و سلطه پذیر است که راهکار آن نیز، خروج ملت‌ها از موضع سلطه پذیری و بی‌تحرکی است. 

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش بی‌وقفه زورگویان جهانی برای کنترل و منحرف کردن انقلابهای ملتهای منطقه افزودند: ملت‌ها با تکیه بر گنجینه خدادادی تفکر و خرد، و حسن ظن به وعده‌های نصرت پروردگار، روی پای خود بایستند و با مقاومت در برابر سلطه گران، سرنوشت خویش را رقم بزنند. 

ایشان، عزت و اقتدار ملت بزرگ ایران را نمونه روشنی از نتایج ایستادگی و مجاهدت خواندند و با اشاره به همدستی زورگویان جهانی برای مقابله با جمهوری اسلامی افزودند: در ۳۳ سال گذشته ملت فهیم و کشور عزیز ما، بی‌وقفه در معرض توطئه همه قدرتهای جهانی بوده است تا شاید این نمونه زنده ایستادگی و پیشرفت، در چشم دیگر ملت‌ها، الگو نشود اما به فضل الهی، تلاش همه سلطه گران برای بیرون کردن ملت ایران از صحنه، این بار نیز قطعاً و یقیناً ناکام خواهد ماند. 

حضرت آیت الله خامنه‌ای، تحقق وعده‌های یاری پروردگار را نیاز مجاهدت، حرکت و خطرپذیری دانستند و با استناد به آیات قرآنی افزودند: صرف مؤمن بودن برای تحقق وعده پیروزی، کافی نیست بلکه مجاهدت و صبر می‌خواهد. 

ایشان به دشمنان نظام تأکید کردند: از تجربه‌های ناکام مقابله با ملت مجاهد و صبور ایران درس بگیرند و بدانند که تکبر، خود بزرگتر بینی و توقعات بیجا، در مقابل ملتی که ایستادگی و وحدت را از قرآن آموخته و خود را شناخته است راه به جایی نمی‌برد. 

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سیاست دشمنان اسلام برای ترساندن شیعه و سنی از یکدیگر وحدت را نیاز مبرم دنیای اسلام برشمردند و با انتقاد شدید از تفرقه‌انگیزی برخی عناصر افزودند: کسانی که اصلاً اسلام را قبول ندارند و تشیع و تسنن را اصولاً نمی‌شناسند، بنا بر خواست سرویس‌های جاسوسی سلطه گران، از توسعه تشیع ابراز نگرانی می‌کنند و آتش تفرقه می‌افروزند. 

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پایان سخنانشان، ملت‌های مسلمان را به خردورزی و اتحاد و ایستادگی توصیه و ابراز امیدواری کردند در پرتو عنایات پروردگار، امت اسلام بر دشمنان پیروز و اهداف بعثت کاملاً محقق شود. 

در آغاز این دیدار که رئیس جمهور، رئیس مجلس، رئیس قوه قضاییه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آن حضور داشتند آقای احمدی‌نژاد با تبریک عید بعثت نبی گرامی اسلام گفت: بشر، امروز بیش از هر زمان دیگر، به معارف الهی و پیام‌های بعثت پیامبر خاتم نیازمند است. 

رئیس جمهور با اشاره به اثبات ناتوانی قدرت‌های مادی در تأمین نیازهای جامعه بشری گفت: بنا بر وعده‌های مبارک الهی، و در پرتو آگاهی و مجاهدت ملت‌ها، بساط مستکبران و صهیونیست‌ها حتماً برچیده و راه برای صلح و آرامش و سعادت و پیشرفت بشر گشوده خواهد شد. 

برچسب ها: آقا جان، عید مبعث،

نوشته شده در یکشنبه بیست و هشتم خردادماه سال 1391 توسط محمدصالح منتظرالمهدی
مقام معظم رهبری

درباره فدایی
نویسندگان در فدایی
آمار بازدیداز فدایی
Blog Skin